Birželio 16-18 dienomis Krakėse surengta „Žydų kultūros savaitė”, įgyvendinant Kėdainių r. savivaldybės administracijos finansuotą projektą „Pažinkime Krakių miestelio žydų bendruomenę“. Krakių kultūros centro įgyvendinamu projektu siekta skatinti norą pažinti žydų kultūros paveldą ir įamžinti Krakių žydų bendruomenės atminimą.
Tarpukariu Krakėse gyveno gausi žydų bendruomenė (apie 600 žmonių), o tai sudarė beveik pusę miestelio gyventojų. Krakių žydų bendruomenė buvo aktyvi, vertėsi amatais ir prekyba. Žydai čia turėjo apie 60 įvairiausių krautuvių ir dirbtuvių, sinagogą, mokyklą, kredito unijos banką, chorą. Iš to meto gyventojų surinkta ir užrašyta nemažai atsiminimų, nuotraukų apie Krakių žydus tarpukariu. Sukaupta medžiaga projekto metu buvo panaudota kuriant informacines priemones apie miestelyje gyvenusią žydų bendruomenę: buvusioje žydų sinagogos vietoje įrengta informacinė lenta apie Krakių žydų bendruomenę, pakartotinai išleistas lankstinukas „Krakių miestelio žydų bendruomenė“, papildyta fotografijų paroda „Krakių miestelis tarpukariu”, Taip pat sudarytas maršrutas ekskursijai „Pasivaikščiojimas po „žydiškas” Krakes” ir padidintoje 1923 metų Krakių miestelio plano nuotraukoje pagal surinktus pasakojimus ir atsiminimus sudarytas Krakių miestelio žemėlapis tarpukariu.
Projekto metu žydų kultūrinis paveldas pristatytas per kulinariją ir muziką. Krakėse kątik duris atvėrusioje Krakių bendruomenės Svetainėje istorikė Audronė Pečiulytė pasakojo apie žydų papročius ir tradicijas, pristatė kulinarinį paveldą, tradicinius žydų virtuvės valgius, kurių visi susirinkę galėjo paragauti. Svetainėje numatyta ir ateityje rengti edukacines žydų kulinarinio paveldo programas ir gaminti žydų virtuvės patiekalus.
Paskutinė „Žydų kultūros savaitės“ diena buvo skirta pažinčiai su žydiška klezmer muzika. Šios muzikos atlikėjai, ansamblis „Klezmer Klangen“ iš Vilniaus, vykdydami VšĮ „Menopolis“ įgyvendinamą ir Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą, Krakių ir Kėdainių muzikantams surengė seminarą apie žydiškos muzikos ir dainų jidiš kalba atlikimą bei papasakojo apie tarpukario Lietuvos muzikus žydus.
Dėkojame projektą finansavusiai Kėdainių r. savivaldybės administracijai,
Projekto partneriams ir rėmėjams: Krakių seniūnijai, Krakių gimnazijai, Krakių bendruomenei, VšĮ „Menopolis”, ansambliui „Klezmer klangen”, Krakių bendruomenės Svetainei.