Likimas nešykšti situacijų, kuriose bandome pasirodyti kitokiais nei esame. Kai kas gyvenimą renkasi fiksuoti kino kamera ir taip atranda savo laimės formulę. Kartais aplinkybės išmuša iš vėžių ir verčia priimti sprendimą, kai to visai nenorime. Žiūrėdami iš šalies galime pastebėti ne tik dramatiškus gyvenimo įvykius, bet ir komiškąsias lietuviško identiteto puses.
Programa parengta kino programų sudarymo dirbtuvėse senjorams „Kino kelionės“.
Filmai:
TRIUKŠMADARYS
Rež. Karolis Kaupinis
2014, vaidybinis, 15 min.
Delegacija iš ministerijos turi atvežti naują skambutį mažo miestelio mokyklai. Senasis – nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo.
Režisierius Karolis Kaupinis
Karolis Kaupinis gimė 1987 m. Vilniuje, baigė lyginamosios politikos magistrantūros studijas Vilniaus universitete. Dirbo tarptautinių naujienų žurnalistu LRT televizijoje, vedė ir kūrė laidą „Pasaulio Panorama“. Pirmasis Karolio Kaupinio trumpametražis filmas „Triukšmadarys“ buvo atrinktas į Lokarno tarptautinio kino festivalio konkursinę programą bei laimėjo „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą kaip geriausias 2015 m. trumpametražis filmas. Režisieriaus debiutinis ilgametražis vaidybinis filmas „Nova Lituania“ 2019 m. laimėjo Atėnų ir Rygos kino festivalius, „Kino pavasaryje“ 2020 m. buvo apdovanotas „Cineuropa“ prizu.
MĖGĖJAI
Rež. Audrius Antanavičius
2015, dokumentinis, 23 min.
Odontologas Vitolis Laumakys ir inžinierius Adolfas Morėnas susipažino atsitiktinai gatvėje, kai Adolfas tvarkė savo motociklą. Jie pasidalino abipusiu susidomėjimu kinu. Adolfas pasisakė turįs mėgėjišką 8 mm kino kamerą – ir jie pradėjo filmuoti. Taip pat atsitiktinai vyrai išgirdo apie laisvas patalpas Kėdainių kultūros centro rūsyje – jie jas susitvarkė ir įsigijo minimaliai reikalingą techniką profesionalesniems filmams kurti. Taip 1962 m. įsikūrė „Mėgėjo“ kino studija, laikui bėgant tapusi produktyviausia ir žinomiausia Lietuvoje mėgėjiško kino studija.
Režisierius Audrius Antanavičius
Gimė 1987 metais Kėdainiuose. 2006 įstojo į Vilniaus universiteto filosofijos studijas, tačiau 2009 perstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje baigė televizijos ir kino režisūrą. Magistro laipsnį įgijo Sarajevo Filmų akademijoje, Sarajevo mokslo ir technologijų universitete. Kurso vadovas – vengrų kino režisierius Bela Tarr.
VISKAS GERAI
Rež. Jorūnė Greičiūtė
2020, vaidybinis, 16 min.
Du vidutinio amžiaus žmonės važiuoja į pasimatymą prie upės.
Režisierė Jorūnė Greičiūtė
Jorūnė Greičiūtė gimė 1991 m. Vilniuje. 2009–2013 m. studijavo filosofiją Vilniaus universitete, 2009–2014 m. savanoriavo nemokamą emocinę pagalbą telefonu ir internetu teikiančioje organizacijoje „Jaunimo linija“. Nuo 2014 m. Jorūnė dalyvauja tarptautiniuose ir lietuviškuose kino projektuose, nuo 2016 m. dirba režisieriaus asistente tęstinumo klausimais (angl. script supervisor). 2020 m. Jorūnė baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Audriaus Stonio vadovaujamame vaizdo režisierių kurse. Toliau kuria trumpametražius filmus, asistuoja kitiems kūrėjams kaip pirmoji režisieriaus asistentė, asistentė tęstinumo klausimais. 2020 m. Jorūnės baigiamasis magistro studijų filmas „Viskas gerai“ pripažintas geriausiu lietuvišku filmu Europos šalių kino forumo „Scanorama“ „Naujojo Baltijos kino“ programoje.
A.A.A.
Rež. Karolina Nadzeikaitė
2019, vaidybinis, 19 min.
Vidutinio amžiaus vyras Kolia gauna laišką su keturiais pasirinkimais. Po vieno iš jų iki tol nevaisinga Kolios žmona susilaukia kūdikio. Patikėjęs, kad likimas pagaliau jo rankose, Kolia gauna daugiau laiškų ir suvokia nebeturįs galimybės nesirinkti.
Režisierė Karolina Nadzeikaitė
Karolina Nadzeikaitė gimė ir užaugo Vilniuje. Baigusi mokyklą studijavo geografiją, gana greitai metė studijas ir iškeliavo aplankyti Pietų Europos. Nuo 2016 m. studijuoja vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dabar visą laiką skiria scenarijų rašymui ir filmų režisavimui.
ŠEIMA
Rež. Titas Laucius
2019, vaidybinis, 21 min.
Eimantas su Migle draugauja dar tik keletą mėnesių. Kadangi Miglės senelis vienas gyvena kelių kambarių bute, Miglės tėvai nusprendžia, kad senelis galiausiai kraustysis gyventi pas juos. Norėdamas įtikti merginai, Eimantas atvyksta padėti Miglės šeimai kartu iškraustyti senelį ir kartu susipažinti su merginos tėvais. Tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Miglės vaikino buvimu.
Režisierius Titas Laucius
Titas Laucius (g. 1993 m.) baigė kino dramaturgijos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2018 m. akademijoje baigė vaizdo režisūros magistro studijas. Tito trumpametražis filmas „Kambariokai“ 2017 m. buvo atrinktas į tarptautinį trumpametražių filmų festivalį „FEST – New Directors, New Films“ Portugalijoje. Jo antrasis filmas „Gyvatė“ buvo rodytas šiame festivalyje 2018 m. ir laimėjo CinEurope žiūrovų simpatijų prizą. Su šiuo filmu dalyvaudamas Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ studentų programoje, Titas laimėjo perspektyviausio režisieriaus apdovanojimą.